40 Yıllık Bekar Tek Parça İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.1 IMDB Puanı 2 Görüntülenme

40 Yıllık Bekar Tek Parça İzle

40 Yıllık Bekar Tek Parça İzle değişik adam tiplerini yansıtması, Andy’e (Steve Carell) bekaretinden kurtulması konusundaki yardım 40 Yıllık Bekar izle girişimlerini daha da eğlenceli kılıyor. Kırk yaşına gelmesine karşın halen bir bayanla cinsi temasa girmediği için bakirliğini korumuş olan erkeğin bir fikri vardır. Bu durumu her ne kadar herkesten gizlemeye çalışsa da cevabında bu sorun canına tak eder. Kafasına yerleştirdiği bu işi başarmak için kapsamlı bir tahsil sürüce içine girer.

40 yaşındaki Andy, bir elektronik mağazasında çalışmaktadır. Çizgi Roman koleksiyonuna sahip, zevkle döşenmiş bir evde ömür sürdüren ve iyi bir toplumsal etrafı bulunan biridir. Fakat Andy, kırk yaşına gelmesine karşın asla cinsi münasebet yaşamamıştır. Bir gün arkadaşları Andy'nin seks problemini çözmeye karar verirler ve ona yardımcı sunarak kendisine güvenmesini sağlamaya çalışırlar. Fakat Andy için bu yardımcı de işe yaramadı derken Andy bigün 3 çocuk anası Trish ile tanışır ve sevgili olurlar. Arkadaşları, Andy'nin seks sorunun ortadan kalktığını düşünürler fakat Andy ile Trish temaslerine "sex yok" kuralı koyarak başlamışlardır.

40 Yıllık Bekar, Judd Apatow’un ilk uzun metrajlı filmi, hala erkeklik ve arkadaşlığın tasviri durumunda bir film. Filmde erkekler olarak jargonumuz, hanımefendileri aşağılayarak saklamaya çalıştığımız özgüvensizliğimiz ve her adamın genlerinde barındırdığı “erkeklik” anlatılıyor.

40 Yıllık Bekar Filminde David, (Paul Rudd’un canlandırdığı karakter) kalp kırıklığından muzdarip bir karakter. Umutsuz ve memnuniyetsiz bir halde aşka karşı kendi içinde cenk veriyor. Her ne kadar uzun bir zaman ilkin onu terk eden eski sevgilisine gücenmiş olsa da onu aklından çıkaramıyor. Jay, (Romany Malco) rahat tavlama teknikleriyle kendini kadın ustası sanan maço bir adam. Cal (Seth Rogen) ise şerefli, realist ve kendinin bilincinde bir adam.

Bu üç erkeğin birbirinden değişik adam tiplerini yansıtması, Andy’e (Steve Carell) bekaretinden kurtulması konusundaki yardım girişimlerini daha da eğlenceli kılıyor.

Değerlerimizin, hayatımızın ve kanaat yapımızın ne kadar değiştiğinin farkına varamıyoruz ve muhaberede atları hastalıktan kurtarmak için vuran subayın erkeksiliğine özeniyoruz. Kahvaltıda tequila shot atmadığımızı ve kalbimizin kırılabileceğini itiraf etmekten korkuyoruz. Seviyemizin ve kim olduğumuzun da farkındayız. E, haliyle özgüvensiz ve hassasız. Ama ne yapalım, canımız sağ olsun.

Andy ezik, sıkıcı, anti-toplumsal fakat yufka yürekli bir adam. Neredeyse kimsenin varlığını bilmediği, bayağı biri. Yukarıda bahsi geçtiğimiz adamlardan hiçbiri Andy’e karşı kompleks olarak bir sıcakkanlılık beslemiyor. Ta ki onu bir gece poker oynamaya davet edip onun bakir bulunduğunu ayrım edene kadar… Bu sırrı öğrendikleri anda her karakterin dünyası değişiyor. Andy’nin bekaretiyle dalga geçtiklerinde Andy’nin en büyük korkuları açığa çıksa da bizim erkekler şaşırtmayarak eşek şakalarını sürdürüyorlar.

Apatow, komik ve dramı harmanlamayı başarıyor ve ikisi arasındaki geçişi oldukca hafifçe ve ayrım edilemeyecek bir şekilde yapıyor. Bu da filmimizde kendimizi görüp empati kurarken eğlenmemizi sağlıyor.

Film, 15 sene sonrasında hala üzerimizde aynı halde kusursuz bir etki bırakabiliyor. Çünkü konu mütevazı fakat samimi ve samimi bir halde işleniyor. Filmde farkındalık ve titizlikte ilgili bir ders verme hedefi güdülmeden erkeklik ve özgüvensizlik acıklı bir halde tasvir ediliyor. Utangaç ve içe kapanmış olmanın güçsüzlük olmadığını gösteriyor. Ama kimi vakit de illa ağlayacaksak gerekçe olarak sarhoş olup, kıllı göğsümüze ağda yapmamız gerekliliğini görüyoruz; en azından başka erkekler yönünden kabul görmek istiyorsak. 40 Yıllık Bekar Türkçe Dublaj Full izle filmi için yorumlarınız bizim için önemli
TR Moly, Türkçe Dublaj, 1080p FRAGMAN, Türkçe Dublaj, 1080p

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  40 Yıllık Bekar Türkçe Dublaj Full izle

  Yayın Tarihi:

  2005

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?