Karanlıklar Ülkesi 4 HD izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.4 IMDB Puanı

Karanlıklar Ülkesi 4 HD izle

Karanlıklar Ülkesi 4 HD izle cenk kalmış olduğu yerden devam etmektedir. Bu filmimizde Selene öcünü oldukca daha fena alacak Karanlıklar Ülkesi 4 izle benzer biçimde görünüyor. Karanlıklar Ülkesi 4 Türkçe Dublaj izle hemen daha sonra öteki birinin istikamet değiştirmesi derken hadiseler Karanlıklar Ülkesi 4 izle haddinden yüksek süratli gelişmiş. Karanlıklar Ülkesi 4 izle, Karanlıklar Ülkesi 4 full izle, Karanlıklar Ülkesi 4 Türkçe dublajlı izle, Karanlıklar Ülkesi 4 hd izle, Underworld Awakening izle, 2012 senesinde gösterime girerek vampir türü beyazperde tipi sevenler için güzel bir alternatif olup içeriğine değinirsek Hapisten kurtulan Selene,kendini kurt adamlar ve vampirleri keşfeden insanların bulunmuş olduğu bir yerde bulur. Bu iki tür arasındaki cenk kalmış olduğu yerden devam etmektedir. Bu filmimizde Selene öcünü oldukca daha fena alacak benzer biçimde görünüyor.

1999’da The Matrix’in beyazperde tarihinde yankı uyandıran modeli, şüphesiz şu vakita kadar kadar birçok filme esin deposu oldu. Çizgi Roman uyarlaması Underworld serisi, 2003’te Len Wiseman idaresinde sinemaya uyarlanmaya başlandı. The Matrix’in aksiyon – düşlem yapısını, ağır çekimde silahlarla çatışma sahnelerini ve kara deri kıyafetlerini model alarak koyu lacivert tonlardaki depresif ve gotik bir yeraltı yorumuyla vampir – kurt erkek mitine uyarlayan Underworld serisi, Kate Beckinsale’ın vampir Selene karakteriyle aksiyon sinemasının rol model karakterleri içinde unutulmaz olmasını sağladı.

Underworld serisi bilhassa 2000 daha sonra ayrı bir furyaya dönüşen ve gişe canavarı haline gelen vampir – kurt erkek filmleri içinde hep hususi bir yerdeydi. Hiçbir zaman onlar kadar tanınmış olmadı, ilk 3 filmin bütçesi 22 ile 50 milyon dolar içinde seyretti; oldukca büyük gişeler yapmadı, son aşama karanlık ve stilize atmosferiyle hususi bir kitlenin beğenisini kazandı. Serinin ilk iki filmi vampirler ve kurt adamlar arasındaki yeraltı harpı ekseninde geçerken, Len Wiseman’ın idaresi vasıtası ile kendi kimliğini kazandı. Patrick Tatopoulos idaresindeki üçüncü filmle beraber seri “prequel” yaparak riskli bir tercih yaptı. Underworld serisini Underworld icra eden Selene karakterinin filmimizde olmaması, Lycanlar’ın bakış açısını asli alan bir hikâye kurulması serinin minimum gişe icra eden filmi olarak geri dönmesine karşın gerçekte ilk filmden sonrasında en güçlü filmiydi.

Underworld: Awakening dışında ilk filmini çeken yönetmenlerin yönetmekte bulunmuş olduğu Underworld serisi yeni yönetmeni Anna Foerster ile de bu istatistiği bozmuyor fakat serinin başına bu sefer bir hanımefendi yönetmen getirmesiyle farklılık yaratıyor. Görüntü yönetmenliğinden gelen Foerster, ilk üç film kadar olmasa da sinematografik bilinciyle serinin ruhunu eski filmlerin formuna döndürmeyi ve dördüncü filmimizde açılan sorunları bir nebze olsun törpülemeyi başarıyor. Hikâyeyi tekrar vampirler ve Lycanlar arasındaki mücadeleye çeviren film, yeni karizmatik karakterleriyle, sığınaktaki aristokrat vampir topluluklarını resmediş şekliyle ve son yarım vakitında serinin en büyük toplu cenk sahnesiyle ilgiyi hak ediyor.

Serinin önceki filmlerinin her birisinde yavaş yavaş tespit edilen ölümden sonrasında tekrar doğuş, güç ve iktidar sarhoşluğunun getirmiş olduğu ihanetler, saf değiştirmeler ve karşı doğrultuın kanının tadına bakarak geçmişini görmeler benzer biçimde hamlelerin adedi burada son aşama artmış. 88 dakikalık bir filme çokça entrika sığdırmaya çalışmak romantik sahnelerde katılımı ihtiyaç duyulan duyguları da törpülemiş. Bir karakterin yaşama veda etmesine üzülemeden öteki bir hadise olması, hemen daha sonra öteki birinin istikamet değiştirmesi derken hadiseler haddinden yüksek süratli gelişmiş. Eğer ilk film benzer biçimde 120 dakika seviyesinde olsa bu hamlelerin bu kadar göze batması engellenebilirmiş.

Michael'ın öldüğü haberi Selene'i oldukca üzerse de, dondurulmuş biçimde geçirdiği zaman zarfında Michael'dan tespit edilen kızı Eve'i (India Eisley) doğurduğunu öğrenmek bu acıyı gölgede bırakır. Kendi ve evladı için sığınacak bir yer ararken, Selene kendini, bir vakitler gururlu oluşlarıyla tanınmışleşen türdeşlerinin soyunun nerdeyse tükenmek suretiyle bulunmuş olduğu, sağ kalanların ise yeraltına çekilmiş olduğu bir dünyada bulur. Geriye kalan klanlar yönünden dışlanan Selene genç Vampir David'in (Theo James) desteğiyle, hem kendini hem çocuğunu giderme planları icra eden saklı güçleri içinde barındıran Antigen'e karşı kanlı bir intikam harpına girişir. Geleneksel düşmanları Lycan'lar bir defa daha egemenliği ele geçirmişken, Selene bile, Karanlıklar Ülkesi tarihli en vahşi rakibi tespit edilen, genetiğiyle oynanarak güçlendirilmiş üstün-Lycan karşısında kuvvetsiz benzer biçimde görünmektedir... Karanlıklar Ülkesi 4 Türkçe Dublaj izle Filmi için yorum yapmayı unutmayın! Sizlerin görüşleri biz için önemli...
TR Moly, Türkçe Dublaj, 1080p FRAGMAN, Türkçe Dublaj, 1080p

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Karanlıklar Ülkesi 4 Türkçe Dublaj izle

  Yayın Tarihi:

  2012

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?