Mumya 1 Türkçe Dublaj Full izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.0 IMDB Puanı 4 Görüntülenme

Mumya 1 Türkçe Dublaj Full izle

Mumya 1 Türkçe Dublaj Full izle erkek oyuncu için yazılmış benzer biçimde gözüken karakteriyle uğraşmak için çabalarken Mumya 1 izle bir temele oturtulamamış. Mısır'da baş rahip İmhotep ve firavunun gözdesi Fakat Su-Namun saklı bir aşk yaşamaktadırlar. Bu yasak aşk ikisininde ölümüne neden olur. Fakat Su-Namun, intihar eder. İmhotep ise diri diri gömülür. Baş rahip gömülürken geri döneceğini söyler. Keyifle izleyeceğiniz güzel bir tehlike filmi.

2008’den bu yana şüphesiz eğlence sinemasının dinamikleri değişti, teknoloji son aşama gelişti, 2009’da Avatar ile 3D devrimi yaşandı, fantastik ve süper kahraman filmleri en azılı devresine ulaştı. Dokuz sene aradan sonrasında Mumya serisini yine bir gişe malzemesine dönüştürmek isteyen ve Dark Universe adını verdikleri bir yapıda Universal canavarlarını bir araya getiren seri filmler üretmeyi hedefleyen yapımcılar, türlü değişimler yapmaları icap ettiğinin farkındaydılar. Dolayısıyla adını ve güncelliğini seneler ilkin yitirmiş tespit edilen, şu sıralar ne yapmış olduğu belgisiz Brendan Fraser yerine aksiyon filmlerinde her daim gişesi ve karizması tespit edilen Tom Cruise’la beraber yeni bir Mumya filminin kapıları aralandı.

İlk iki Mumya filminin atmosferiyle veya karakterleriyle rastgele bir bağları bulunmayan film, Mısır mitolojisini fonuna alarak, çölde silahlı çatışmaların yaşandığı, heybetli bir tayyare sahnesinin yer almış olduğu bir Görevimiz Tehlike serisi aksiyonu benzer biçimde başlıyor. Transformers, Star Trek, Mission Impossible III benzer biçimde blockbuster filmlerin senaryosunu meydana getiren Alex Kurtzman’ın yönetmenliğinde her şey classic bir aksiyon paketi benzer biçimde işliyor. Lakin burada mumyaların denizde yüzmesi, zaman zaman resmen zombilere dönüşmesi, Dr. Jekyll ve Mr. Hyde benzer biçimde öteki bir evrene ilişik kurgusal canavarın işlevsiz varlığı, Cruise ve Annabelle Wallis arasındaki inandırıcı olmayan Romantizm ve pek de gülünç bulunmuş olduğu söylenemeyen gülmece anlayışıyla bir Mumya filminden fazlaca her şeyden karma bir pakete tanık oluyoruz.

Cruise, resmen kendisinden 20 sene daha genç bir erkek oyuncu için yazılmış benzer biçimde gözüken karakteriyle uğraşmak için çabalarken bir temele oturtulamamış, güven vermeyen ve her haliyle itici görünen karakterinde bir doku uyuşmazlığı yaşıyor. Öyle ki, Cruise’un Nick Morton’ı Ethan Hunt’tan ayırt edilemeyecek biçimde oynadığını söylemek mümkün, bu sebeple ortada bir karakter yok, yalnızca Cruise’un star oyuncu kimliğine dayanan bir gosteri mevcut. Yine Cruise’un kendisinden tam 22 yaş küçük tespit edilen Wallis’e (Hollywood filmlerinin eğer olmazsa olmazı!) ne zaman aşık bulunmuş olduğu veya sahtekar ve itimatilmez bir adamdan iyi mi esirgemez bir aşığa dönüştüğü tarafında izleyiciyi ikna edememesi ise filmin Romantik yönünü de iyice tutarsızlaştırıyor.

The Mummy filminin hedefi eski Mumya filmlerine yeni bir “reboot” olmak benzer biçimde gözükse de üreticilerin esas ehemmiyet verilen vaziyet şüphesiz Marvel’in MCU ve DC’in DCEU’suna rakip olması hedeflenen Dark Universe evreninin ilk filmi olarak tasarlanması. İleride Frankenstein, Dracula, Van Helsing, The Wolfman benzer biçimde karakterleri de içerisine alarak birbirine bağlaması hedeflenen evrenin bu ilk filmimizde görmüş oluyoruz ki, hikaye anlatmaktan ziyade parçaları oluşturmakla daha fazlaca ilgileniliyor. Russell Crowe’un yaşam verilen Dr. Jekyll ve Mr. Hyde bunun ilk canlı örneği olurken, filmin geri kalanı da seyrettiğimiz birçok mahluk filmi, aksiyon filmi ve fantastik filmden toplama benzer biçimde görünen fakat hiç Mumya evrenine ilişik benzer biçimde durmayan bir seyirliğe dönüşüyor. Açıkçası 1999 ve 2001 tarihindeki Mumya filmleri ne kadar B-filmi ucuzluğunda gözükürse gözüksün o devresinin eğlence sineması adına seyircisini görsel yönden abartılı aksiyona doyuran işlerdi. Yeni Mumya filmimizde ise görkemli tayyare sahnesini çıkardığımızda geriye kalan CGI sahnelerin büyük bir yaz eğlencesine layık olmadığını veya bugünkü aksiyon/serüven filmleri ortamında bir ayrım meydana koyamadığını söylemek doğru olacaktır. Yorumlarınızın fazlaca mühim bulunduğunu unutmayın. Sizlerin desteği yardımıyla sitemiz gelişecek ve büyüyecek. Mumya 1 -Mumya 1 HD izle Keyifli seyirler.

Film izle sitemizden Özgürlük Yemini 1 Türkçe Dublaj Full izle filmini izlemenizi tavsiye ediyoruz.
TR Moly, Türkçe Dublaj, 1080p FRAGMAN, Türkçe Dublaj, 1080p

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Mumya 1 HD izle

  Yayın Tarihi:

  2000

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?