Siyah Kuğu Türkçe Dublaj Full HD izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.0 IMDB Puanı

Siyah Kuğu Türkçe Dublaj Full HD izle

Siyah Kuğu Türkçe Dublaj Full HD izle rolünü yapan Natalie Portman ve Mila Kunis yer almış olduğu beyaz perde yapımı şahaneler içinde Siyah Kuğu izle konumunu almıştır. Baş rolünü yapan Natalie Portman ve Mila Kunis yer almış olduğu beyaz perde yapımı şahaneler içinde konumunu almıştır. Nina Amerika'da yaşamını sürdürmekte bulunan balerindir. Zamanının büyük bir bölümünü balerin yaparak yaşamış Nina dans etme isteksu ortamında süresiz bir yer kaplamaktadır. Annesi Erica ise kızı şeklinde oda daha eskiden balerin yapmaktadır. Günün birisinde yönetmen bulunan Leroy KUĞU GÖLÜ baş balerini Beth'i yeni sürem ortamında değişiklik yapma karar alırken onun yerine tercih edeceği fert ise Nina'dan başka biri değildir. Fakat bu proses ortamında karşısına Lily adında balerin ona rahip olarak aralarında kıyasıya bir yarışma laf mevzusu olacaktır.

Thomas çalışmalara gelip, hazırlayacağı Kuğu Gölü gösterisini anlatıyor. Nina oldukça endişelı ve tedirgin Thomas’ın ilgisini çekmek istiyor. Seçilen balerinler içinde bulunduğunu öğrenen Nina’nın yüzündeki kaygı ve ürkü devam azalıyor fakat tam olarak sevindiğini de belli edemiyor. Sürekli kaygı ve kontrol hakim, gergin. Film boyunca bu tür devam ediyor , bunu annesinin üstünde kurduğu baskıya bağlayabiliriz. Aşırı korumacı bulunan Erica ve Nina içinde alanı simbiyotik ilişkiden laf edilebilir. Nina anne=kontrol olmadığı zaman endişelı.

Thomas seçmelerde Nina’yı izliyor hemen sonra ancak beyaz kuğu olsaydı tereddütsüz onu seçebileceğini söylüyor. Annesiyle bunu paylaştığında Thomas’ı ikna etmeye ve görevi istemeye karar veriyor. Erica’nın tepkisi ise ilginç bunu başaramayacağı mesajını veriyor.

Thomas’ın yanına giderken daha dişi (Nina’nın bastırdığı fena ben) olmak için Beth’den çaldırmış olduğu kırmızı ruju sürüyor. Beth Thomas’ın ‘küçük prensesi’ onun yerine geçmek istiyor fakat buna inancı şimdilik yok. Onun şeklinde olursa görevi alabileceğini düşünüyor. Thomas görevi ona veremeyeceğini söyleyince hemen kabulleniyor sessiz kalıyor, unsurunu dahi sormuyor. Nina harika olmak istediğini ilk kere sözlü olarak orada dile getiriyor. Thomas mükemmelliğin lakin ‘kendini şaşırtmak, rolünü aşmak’ ile muhtemel olacağını söylüyor. Bu cümle Nina’nın bireylik bölünmesine sürüklenmesinde etken olabilir. Nina’nın rol değil reel ‘kara kuğu’ olma isteksu birazcık daha beliriyor. Thomas Nina’yı öpünce Nina Thomas’ın dudağını ısırıyor. İlk kere saldırgan bir fiil sergiliyor. ‘Isırmak’ analatik bakışa nazaran yok etmek, öldürmek, parçalamak şeklinde saldırgan kanaatlerin kanaatlerinin eyleme dökülmüş halidir. Yani ölüm iç güdümüzün yansıyan saldırgan davranışıdır. Aynı vakitte Nina, Thomas’a karşı eşeysel dilek da duyuyor. İstediği ‘yırtıcı kara kuğu’yu ona imlemek için de ısırmış olabilir.

Rol için seçildiğini öğrenip annesiyle kutluyor. Erica kutlama pastası alıyor ve dilimlerken Nina küçük kesmesini istiyor. Buna hiddetlenen Erica pastayı atmaya kalkıyor. Nina’nın role seçilmesi onun değişeceği endişesi yaratıyor.

Nina banyoya girdiğinde kapının arka alanına sepet koyuyor şu sebeple kapının kilidi yok. Çünkü Erica’dan saklı bir şey olamaz. Nina’nın halüsinasyonları başlıyor. Parmağının kanadığını görüyor, onu koparıyor ve canını yakıyor. Bastırdığı şeyler belirince endişelanıyor, kaygı ve utanç duyuyor, sırtını yoluyor. Bu utancı somutlaştırıyor ve peşinden halüsinasyon başlıyor. Parmağının kanadığını, onu kopardığını görüyor; şu demek oluyor ki sırtını yolmasının utancını halüsinasyonda parmağından çıkarıyor. İç içe işlemiş öfke ve utanç bundan sonrasında film boyunca hakim olmaya başlıyor. Nina’nın nevrozları psikotik kanaat ve davranışlara dönüşmeye başlıyor. Nina’da depersonalizasyon bozulmalar başlıyor. Her mastürbasyon yaptığında içerisindeki bastırılmış ‘kara kuğu’yu keşfetmeye başladığında depersonalizasyonlar daha oldukça belirginleşiyor. Gösteri yaklaştıkça yoğunluğu artıyor.

İlk sahnede Beyaz Kuğu canlandıracak bulunan Nina bu görevi başaramaz ve düşer. Aslında beyaz kuğu sahnesinin harika olması beklenmektedir fakat Nina içerisindeki Siyah Kuğu ile öylesine özdeşim kurmuştur ki bunu başaramaz.

Siyah Kuğu sahnesine başlamadan ilkin Nina soyunma odasında Lily’i görür. Aslında rolünü çalmak istediğini öğrenince onu öldürüp saklar. Bunlar reel değil halüsinasyonlardır fakat Nina son sahnelere kadar bunu anlayamaz. Lily görür görmez hakikatı anlar.

Son sahne de kara kuğuya yenilgisini karar veren beyaz kuğu intihar eder. Oyun biter. Gerçekte de Nina farkındalık ve kabulleniş yaşar. Onun verilen huzur ile gerçekte hiç de reel olmayan kendisinin değil de annesinin kurduğu hayatına son verir. Son cümlesi ‘onu hissettim harika olur. Siyah Kuğu Tek Parça İzle Filmi için yorum yapmayı unutmayın! Sizlerin görüşleri biz için önemli...
TR Moly, Türkçe Dublaj, 1080p FRAGMAN, Türkçe Dublaj, 1080p

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Siyah Kuğu Tek Parça İzle

  Yayın Tarihi:

  2010

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?